مجتمع صنعتی پیمان
Kale
پروفیل هافمن
هافمن
پروفیل دکتر وین
یراق گستر پرشین

بورس مسکن به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن انتقاد شدید از اظهارات مدیرعامل جدید بورس مبنی بر راه‌اندازی بورس مسکن گفت: این اقدام نه تنها در راستای جلوگیری از سوداگری نیست بلکه به افزایش قیمت در بازار مسکن دامن می‌زند.
بورس مسکن به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند

حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: روز گذشته مدیرعامل جدید بورس و آقای پورابراهیمی موضوع راه‌اندازی بورس مسکن را برای جلوگیری از فروش یک ملک به چند نفر مطرح کردند که ایجاد این دلیل برای راه‌اندازی بورس مسکن قانع کننده‌ نیست.
وی با بیان اینکه براساس قانون نظام صنفی تجاری هیچ وظیفه‌ای برای بورس جهت راه‌اندازی بورس مسکن و نظارت بر این بخش در نظر گرفته نشده است گفت: وظیفه نظارت و خرید و فروش مسکن در صلاحیت اتحادیه مشاوران املاک است و با وجود سامانه کد رهگیری امکان فروش یک ملک به چند نفر وجود ندارد.
وی با بیان ایکه بیان نشده بود در راه‌اندازی بورس مسکن املاک بنیاد مستضعفان، ستاد اجرای فرمان امام، شهرداری‌ها به انبوه‌سازان فروخته می‌شود، بیان کرد: این اظهارات مخالف سیاست‌های دولت و نظر دولت دررابطه با منع بانکها از بنگاهداری است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه راه‌اندازی بورس مسکن در شان بورس نیست بیان کرد: ورود بورس به این حوزه غیرتخصصی و غیر قانونی است. در حالی که بیان شده این اقدام در راستای ایجاد شفافیت و رقابت در بازار مسکن ایجاد می‌شود که این مسئله به سوداگری دامن خواهد زد.
عقبائی یکی دیگر از تبعات منفی راه‌اندازی بورس مسکن را افزایش قیمت مسکن اعلام کرد و گفت: اقدام بورس همچنین مغایر اصل ۴۴ قانون اساسی است که کار مردم به خود آنها باید واگذار شود نه اینکه نهادهای دولتی مانند بورس کار بنگاهداری انجام دهند در شان آنها نیست.
وی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی بورس مسکن در جهت تامین منافع سازمان بورس و درآمدزایی است از مخالفت صددرصدی با این اقدام بورس خبر داد و گفت: اتحادیه مشاوران املاک ۱۲۰ هزار عضو دارد و ۶۰۰ هزار اشتغال ایجاد می‌کند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: ایجاد یک شغل برای دولت ۱۶۰ میلیون تومان هزینه دارد در حالی که ما اشتغال‌زایی بسیار بالایی را در حوزه اتحادیه مشاوران املاک ایجاد کرده‌ایم.
عقبایی باتاکید بر اینکه بورس مسکن دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص تامین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه را پوشش نمی‌دهد اظهار کرد: با این روش ایجاد بورس مسکن مخالفیم و معتقدیم بورس باید نظر بخش خصوصی و نهادهای مرتبط با مسکن از جمله مشاوران املاک و انبوه‌سازان در این زمینه را جویا شود تا بتوانیم در راستای خدمت به مردم و رونق مسکن حرکت کنیم.
وی با تاکید مجدد بر اینکه بورس مسکن از حرکت سوداگرانه جلوگیری نخواهد کرد گفت: ایجاد این بورس با شرایط کنونی موج گرانی مسکن را راه‌می‌اندازد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۲۹۴

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۲
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۲
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۴
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۰۷
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۵