Kale
مجتمع صنعتی پیمان
هافمن
پروفیل دکتر وین
یراق گستر پرشین
پروفیل هافمن

قطعنامه هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی

هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در چارچوب ماده 19 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ماده 102 آیین‌نامه اجرایی آن در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 30 و 31 تیر ماه 94 در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.
قطعنامه هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی


بر همین اساس قطعنامه اجلاس هجدهم هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان به شرح زیر می‌باشد:

1- سازمان‌های نظام مهندسی در راستای کمک به اجرای هر چه دقیق‌تر و سریع‌تر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با هدف بهینه‌سازی شاخص‌های کمی و کیفی در ساخت و ساز و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله اقدام به برنامه‌ریزی در حوزه وظایف و اختیارات خود نمایند.

2- هیئت عمومی بر رعایت اخلاق حرفه‌ای در تمامی سطوح خدمات مهندسی تاکید نموده و از شورای مرکزی و سازمان و استان‌ها، برنامه‌ریزی برای تکریم پیشکسوتان حرفه و چهره‌های ماندگار در حوزه ساخت و ساز را انتظار دارد.

3- اعضای شرکت‌کننده در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی بر استفاده از سازندگان دارای پروانه اشتغال معتبر تاکید نموده و خواستار پیگیری جدی برای تدوین نظام جامع ساخت و ساز متناسب با نظام فنی و اجرایی کشور برای بخش خصوصی از مراجع ذی‌ربط می‌باشند. لذا شورای مرکزی پیشنهادات خود را حداکثر تا پایان سال جاری آماده و برای تاییدیه‌های نهایی به مراجع ذی‌ربط ارسال نمایند.

4- هیئت عمومی یکی از اولویت‌های کاری شورای مرکزی را بازنگری در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان دانسته و تسریع در تهیه و تدوین پیش‌نویس پیشنهادی را برای پیگیری مراحل نهایی از شورای مرکزی خواستار شده‌اند.

5- اعضای هیئت عمومی ضمن تاکید بر اجرایی شدن نظام‌نامه‌های مصوب هیئت عمومی در سازمان استان‌ها خواستار نظارت شورای مرکزی بر اجرای آنها شدند.

6- تاکید بر طرح و اجرای موتورخانه مرکزی در ساختمان‌های عمومی و بیش از 10 واحد در یک بلوک.

7- تاکید بر قرار گرفتن طرح خدمات مهندسی هر رشته به عنوان مبنای اصلی تعیین حق‌الزحمه خدمات مهندسی ساختمان.

8- تاکید بر تهیه و تدوین زیرساخت‌های اجرایی مباحث 19، 21 و 22 مقررات ملی ساختمان.

9- تاکید بر نظارت بر عملکرد سازمان نظام مهندسی استان‌ها بر پایه ماده 119 فصل نهم آیین‌نامه اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان بند ت.

10- تاکید بر حل و فصل اختلافات بین ارکان داخلی نظام مهندسی استان‌ها یا بین نظام مهندسی استان‌ها با یکدیگر یا بین اعضای نظام مهندسی استان‌ها با نظام مهندسی استان از طریق داوری بر پایه نظام‌نامه مصوب هیئت عمومی بند ت ماده 114 آیین‌نامه اجرایی.

11-تاکید بر حمایت اجتماعی از اعضای نظام‌مهندسی استان‌ها و دفاع از حیثیت و حقوق حقه آنها و همچنین دفاع از حقوق متقابل جامعه به عنوان مصرف‌کنندگان محصولات، تولیدات و خدمات مهندسی در مشاغل مهندسی و حرف بخش‌های ساختمان، عمران و شهرسازی بند ر ماده 114 آیین‌نامه اجرایی.

12- تاکید بر پیگیری از وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های استان‌ها مبنی بر رعایت بندهای ض و ر ماده 115 آیین‌نامه اجرایی قانون.

13- محورهای پیشنهادی گروه‌های تخصصی و کمیسیون‌های اجلاس هجدهم که به پیوست این سند می‌باشد، مورد تایید قرار گرفته و تاکید می‌شود تا در چارچوب قانون و آیین‌نامه اجرایی آن توسط شورای مرکزی پیگیری گردد.

14- تاکید بر پیگیری بندهای بیانیه‌های اجلاس‌های قبلی که تاکنون جامه عمل پوشیده نشده، تا حصول نتیجه توسط شورای مرکزی.

15- اعضای شرکت‌کننده در اجلاس هیئت عمومی به شورای مرکزی تفویض اختیار نمودند تا برای انتخاب محل برگزاری اجلاس نوزدهم تصمیم‌گیری کنند.

16-اجلاس برنامه‌ریزی برای اجرای دوره‌های کارآموزی مدون برای مهندسان جدیدالورود و تازه فارغ التحصیل شده و کسب تجربیات حرفه‌ای لازم را امری ضروری دانسته و پیشنهاد می‌کند ترتیبات اجرایی و لازم آن در قالب نظام‌نامه ورود به حرفه عملی گردد.

17- امضای تاریخی توافق‌نامه هسته‌ای با کشورهای 1+5 و تصویب آن در شورای امنیت سازمان ملل متحد بر لغو تحریم‌های ناعادلانه علیه کشورمان، فراز فرمایشات معاون اول ریاست جمهوری و مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در اجلاس هجدهم می‌باشد. بنابراین لازم است تا با توجه به ضرورت توسعه فعالیت‌های برون‌گرا و نیز صادرات کالا و فنی و مهندسی، اعضای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان به عنوان فراگیرترین تشکل مهندسی کشور ضمن استفاده از این فرصت شایسته، نسبت به فراهم ساختن بسترهای مناسب صادراتی در بازارهای هدف و اولویت بر کشورهای همسایه اهتمام ورزند. در این مسیر هیئت عمومی ضمن پشتیبانی از فعالیت‌های مثبت کارگروه صادرات خدمات فنی و مهندسی شورای مرکزی، توصیه می‌نماید این کارگروه به سطح کمیسیون ارتقا یافته و به منظور تشویق اعضای حقیقی و حقوقی سازمان و موضوع صادرات خدمات فنی و مهندسی، نظام‌نامه به استان‌ها ابلاغ گردد.

• ضمائم مشمول پیشنهادات گروه‌ها و کمیسیون‌های برگزار شده اجلاس هیئت عمومی و همچنین بندهای موضوع کارشناسان ماده 27 که شامل 8 بند است و مجریان ذی‌صلاح و تقویت و توسعه روابط عمومی‌ها و درخواست تعدادی از اعضا بر 5 بند ارائه شده که به صورت پیوست در کنار ضمایم به این قطعنامه پیوست می‌شود.

منبع: payampress.com
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۴۵۱

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷