پروفیل هافمن
مجتمع صنعتی پیمان
Kale
هافمن
پروفیل دکتر وین
یراق گستر پرشین

آزاد راه چرمشهر- آبیک کلنگ خورد

عملیات اجرایی آزاد راه چرمشهرورامین به آبیک قزوین با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیرراه و شهرسازی آغاز شد.
آزاد راه چرمشهر- آبیک کلنگ خورد

آزادراه آبیک- چرم شهر با کوتاه کردن ۲۰ کیلومتری مسیر، موجب کاهش ۹۰ دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و ۱۱۰دقیقه‌ای برای وسایل نقلیه سنگین خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم گفت: با وجود محدودیت‌های مالی،تمرکز دولت بر توسعه زیرساخت‌ها با همکاری بخش غیردولتی است از این رو ساخت آزادراه جنوبی تهران نیز در راستای این سیاست دولت است .
نورزاد با بیان اینکه این آزادراه با هدف توسعه کریدور بین‌المللی آزادراهی شرق به غرب و کریدور شمال به جنوب ساخته می‌شود افزود:این آزادراه تکمیل و تسهیل ارتباط آزادراه‌های غرب و جنوب کلان شهر تهران را به همراه خواهد داشت و دسترسی سریع و ایمن استان‌های شمالی و شمال غربی کشور به مرکز، شرق و جنوب کشور را فراهم می‌کند.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به مرکزیت استان تهران و حجم بالای تردد در این استان گفت: ۲۰ درصد از حجم تردد در کشور به استان تهران تعلق دارد و سالانه حدود ۵۲۰ میلیون تردد - خودرو در جاده‌های منتهی به پایتخت انجام می شود.
وی افزود:همچنین با توجه به ورود سالانه ۲۲ میلیون مسافر از ۴ پایانه اصلی تهران به پایتخت، احداث این آزادراه کمک شایانی به کاهش ترافیک مسیر به ویژه بار ترافیکی آزادراه قزوین- کرج و کرج - تهران، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در محدوده شهر تهران و افزایش ایمنی خواهد داشت.
نورزاد اضافه کرد: سالانه حدود ۵۰ میلیون کامیون، کامیونت، تریلی و اتوبوس از تهران گذر می‌کند که ساخت این آزادراه نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوای مناطق جنوبی تهران و کاهش تردد وسایل نقلیه به داخل شهر تهران را به همراه خواهد داشت که در پی آن مدت زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک۹۰ دقیقه و وسایل نقلیه سنگین ۱۱۰ دقیقه کوتاه‌تر می ‌شود.
آزادراه جنوبی تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر در چهار استان قزوین، البرز، تهران و مرکزی واقع شده است که با مشارکت ۳۰ درصدی دولت و ۷۰ درصدی بخش خصوصی احداث خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود برای ساخت آن ۲۵ هزار میلیارد ریال بودجه مورد نیاز است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز گفت : با بهره برداری از این طرح بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در زمینه مصرف سوخت صرفه جویی می شود علاوه براین ، ترافیک محور کرج به تهران و بزرگراه آزادگان را به نصف کاهش می دهد.
وی آزادراه چرمشهر ورامین به آبیک قزوین را کنار گذر جنوبی استان تهران نام بردو افزود: طول این مسیر ۱۵۸ کیلومتر است که باعث اتصال پنج استان قزوین ، البرز ، تهران، قم و سمنان می شود.
واحدی افزود: با ساخت این آزادراه رانندگان و مسافران مسیر های فوق بدون عبوراز پایتخت و تحمل ترافیک به مقاصد خود می رسند.
مدیر کل راه وشهرسازی استان تهران درباره دیگر مزایای این طرح گفت: کاهش ترافیک ، کاهش استهلاک ناوگان حمل ونقل ، کاهش آسیب های زیست محیطی ، کوتاه تر شدن زمان سفر ، کاهش مصرف سوخت و کم شدن سوانح رانندگی از جمله مزیت های این طرح ملی است.
واحدی با بیان اینکه آزادراه چرمشهر ورامین به آبیک قزوین در مدت ۳۶ ماه ساخته می شود افزود: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته می شود .
هم اکنون ۲۳۶۰ کیلومتر آزاد راه در کشور وجود دارد که مسئولان وزارت راه وشهرسازی در تلاش هستند این میزان را به ۵ هزار کیلومتر شبکه آزادراهی برسانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۲ تیر ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۴۶۵

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷