هافمن
پروفیل هافمن
یراق گستر پرشین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل دکتر وین
Kale

بازدیدهای میدانی تعطیلی مسکن مهر را تأیید می‌کند

عضو سابق شورای عالی مسکن با بیان اینکه بازدیدهای میدانی نشان می‌دهد مسکن مهر عملاً تعطیل شده است، گفت: این که عنوان می‌شود در دولت یازدهم بیش از ۴۲۵هزار واحد مسکن افتتاح شده است، تمام واقعیت نیست.
بازدیدهای میدانی تعطیلی مسکن مهر را تأیید می‌کند

افشین پروین‌پور عضو سابق شورای عالی مسکن اظهار کرد: متأسفانه در خصوص روند پیگیری مسکن باید گفت که روند اجرایی این طرح در دولت یازدهم متوقف شده است. این که عنوان می‌شود در دولت یازدهم بیش از ۴۲۵هزار واحد مسکن افتتاح شده است، تمام واقعیت نیست.
وی ادامه داد: بر مبنای آمارهایی که دولت یازدهم در ابتدای تحویل مسکن مهر اعلام کرد بیش از ۳۵۰هزار واحد در مرحله اتمام نازک‌کاری از دولت دهم تحویل گرفته است، این یعنی این‌که دولت یازدهم تنها حدود ۷۵هزار واحد به این آمار افزوده است و ۳۵۰هزار واحد از ۴۲۵هزار واحدی که اعلام می‌شود در دولت دهم در مرحله اتمام نازک کاری تحویل شده است.
وی با بیان این‌که در حقیقت عملکرد دولت یازدهم سالانه کمتر از ۳۵هزار واحد در مسکن مهر بوده است، افزود: در دو سالی که مسکن مهر وارد فاز تحویل واحد شد سالانه بیش از ۵۰۰هزار واحد به مردم تحویل شده است. در خصوص روند فروش اقساطی و فرآیند تحویل نیز از سالی ۵۰۰هزار به سالی ۲۰۰هزار واحد تنزل داشته که در این زمینه هم کاهش ۶۰درصدی مشاهده می‌شود.
کارشناس مسکن در پاسخ به این پرسش که عامل اصلی کُند شدن روند تکمیل مسکن مهر چیست، گفت: این مسئله چند عامل اساسی دارد، عامل اول عدم جدیت وزیر در خصوص پیگیری مسکن مهر است. عامل دوم عدم هماهنگی بین بخشهای مختلف دولت و عدم هماهنگی بین معاونت‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی است. اما مهمترین عامل در این خصوص انحراف در منابع مسکن مهر است.
پروین‌پور افزود: متأسفانه دولت به‌جای اینکه پول مسکن مهر را در روند اتمام مسکن مهر هزینه کند در جاهای دیگر مانند وام خرید پروژه‌های زیرساختی هزینه می‌کند. از سوی دیگر تخصیص منابع مالی به مسکن مهر، از ماهانه ۷۰۰میلیارد تومان به ۸۰میلیارد تومان در دولت یازدهم رسیده است، این یعنی اینکه نزدیک به ۹۰ درصد کاهش منابع داشته است. بنابراین وقتی پول نیست نباید انتظار داشت که پروژه هم ادامه داشته باشد. آنچه تصاویر و بازدیدهای میدانی به ما نشان می‌دهد عملاً تعطیلی مسکن مهر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۳۶۵

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷