یراق گستر پرشین
پروفیل دکتر وین
هافمن
پروفیل هافمن
مجتمع صنعتی پیمان
Kale

اختلاف ۵۵ هزار واحدی آمار رئیس‌جمهور و وزارت راه از تحویل مسکن مهر

در حالی اواسط ماه گذشته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۴۸۰هزار مسکن مهر در دولت یازدهم به متقاضیان این طرح خبر داده بود که رئیس‌جمهوری در نشست خبری دیروز از تحویل ۴۲۵ هزار مسکن مهر یعنی ۵۵ هزار واحد کمتر در دولت یازدهم خبر داد.
اختلاف ۵۵ هزار واحدی آمار رئیس‌جمهور و وزارت راه از تحویل مسکن مهر


احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ۲۲ اردیبهشت ۹۴ در مراسم نمادین افتتاح واحدهای مسکن مهر استان سمنان گفته بود: در ۱۹ ماه فعالیت دولت یازدهم ۴۸۰ هزار واحد مسکن مهر به مالکان تحویل داده شده و بیش از ۲۶۰ هزار واحد مسکونی داریم که ساخت آن تمام شده ولی به خاطر تامین نشدن زیرساخت ها امکان تحویل و اسکان در آنها وجود ندارد.
وی با بیان این‌که دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور در دست ساخت بوده است، افزود : تاکنون یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد مسکونی افتتاح شده است.
اصغری مهرآبادی مهم‌ترین مشکل در واگذاری مسکن مهر را کمبود اعتبارات عنوان و تصریح کرد : بیش از ۲۶۰ هزار واحد مسکونی داریم که ساخت آن تمام شده ولی به خاطر تامین نشدن زیرساخت ها امکان تحویل و اسکان در آنها وجود ندارد که تا چند ماه آینده این مشکل رفع خواهد شد.
این در حالی است که رئیس‌جمهوری در نشست خبری عصر دیروز گفت: «در مسکن اقداماتی قبلا شد که برای این دولت مشکلاتش باقی ماند. صدها هزار خانه به عنوان مسکن مهر باقی ماند که باید تکمیل شود. در مناطقی ساخته شده بود که اصلا مناسب نبود در برخی شهرها. اسمش مسکن بود ولی مسکن نبود. یعنی سکونتی را ایجاد نمی‌کرد و نمی‌توانستند مردم آنجا سکون و آرامشی پیدا کنند. دولت در این زمینه بار بزرگی بر دوشش افتاده است. ما در این دولت حدود ۴۲۵ هزار واحد مسکن مهر را با وجود مشکلات تکمیل کردیم. خیلی مشکلات بزرگی داشتیم و البته ناچاریم این را ادامه بدهیم و خواهیم داد.»
به گزارش تسنیم، اعلام آمارهای متفاوت یکی از ویژگی‌های دولت یازدهم در تقریبا دو سال سپری شده از عمر آن بوده است. اختلاف ۵۵ هزار واحدی آمار تحویل واحدهای مسکن مهر رئیس‌جمهوری و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تازه‌ترین نمونه از این دست است.
در ۲۲ ماه اخیر اعلام آمارهای متفاوت اقتصادی از سوی "بانک مرکزی" و "مرکز آمار ایران" به محلی برای کشمکش غیرمستقیم این دو نهاد تبدیل شده است. چند روز پیش شورای عالی آمار مصوب کرد که فقط مرکز آمار ایران متولی اعلام آمارهای اقتصادی است، اما بلافاصله رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد به انتشار آمارهای تخصصی در حوزه‌های تورم و رشد اقتصادی ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۱۹۳

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷