هافمن
یراق گستر پرشین
پروفیل دکتر وین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
Kale

مطالعات ساخت ۴ شهر جدید در کشور آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اعطای تسهیلات ۸۰ میلیونی موجب رونق بازار مسکن می‌شود، گفت: مطالعات ساخت ۴ شهر تابناک در لامرد، پارس در غرب عسلویه، کوشک در استان هرمزگان و شهر تیس در چابهار آغاز شد.
مطالعات ساخت ۴ شهر جدید در کشور آغاز شد


محسن نریمان با اشاره به اینکه مطالعات احداث ۴ شهر جدید با مشارکت بخش خصوصی با جمعیت پذیری ۳۰ تا ۳۰۰ هزار نفر آغاز شده است گفت: تلاش ما این است که پایگاه‌های جمعیتی مناسبی را در قالب شهرهای جدید در کشور ایجاد کنیم بنابراین ساخت این ۴ شهر جدید با مشارکت بخش خصوصی خواهد بود و هزینه ساخت شهرها با حدود ۱۷۰ هزار نفر حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

وی ادامه داد:تلاش می کنیم از تمامی اقشار و خانوارهایی که در شهرهای جدید ساکن شده و به نوعی از دهک‌های یک تا ۱۰ هستند در هر شهر به زندگی مشغول شوند، بنابراین به دنبال ایجاد شهرهایی پویا و استاندارد با حضور تمامی اقشار مردم هستیم.

نریمان با تاکید بر اینکه ساخت این ۴ شهر موجب اعتلای اقتصادی مناطق جنوبی و سرریز جمعیت از مناطق پر جمعیت به سوی شهرها است، تصریح کرد:این شهرها نسل نو شهرهای جدید هستند و ما تلاش می کنیم در ساخت آنها از نظرات مشاوران بین المللی که تجربه ساخت این شهرها را دارند استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۸ شهر جدید در کشور داریم، گفت: ایجاد ۱۲ شهر و شهرک جدید در برنامه است که ویژگی آنها احداث به صورت مردم‌محور و با تلاش بخش خصوصی است.

منبع: خبرگزاری فارس
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۲۸۵

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷