پروفیل دکتر وین
پروفیل هافمن
هافمن
Kale
یراق گستر پرشین
مجتمع صنعتی پیمان

۴۰ درصد انرژی در ساختمان هدر می‌رود

معاون سازمان استاندارد آذربایجان شرقی در همایش ناب‌سازی انرژی گفت: ۴۰ درصد انرژی در ساختمان و ۲۰ درصد در صنعت تلف می‌شود.
۴۰ درصد انرژی در ساختمان هدر می‌رود


کاشانی‌فر معاون سازمان استاندارد آذربایجان شرقی در همایش ناب‌سازی مصرف انرژی با در و پنجره‌ هایی یو پی‌ وی‌ سی گفت:‌ در حالی که ۴۰ درصد انرژی در ساختمان هدر می‌رود لازم است طراحی صحیح و اصولی در و پنجره برای کاهش مصرف انرژی انجام شود.

وی افزود:‌ رعایت مبحث ۱۹ در مورد انرژی در صنعت ساختمان الزامی است و پیشنهاد می‌کنیم بخش کنترل انرژی در سازمان نظام مهندسی تشکیل شود.

معاون سازمان استاندارد آذربایجان شرقی تأکید کرد: هدر رفت انرژی در بخش صنعت ۲۰ درصد و بخش کشاورزی ۴ درصد است که اگر به فکر کنترل مصرف انرژی نباشیم نسل‌های آینده ما را نخواهند بخشید.

کاشانی‌فر ادامه داد: ما در ایران چند برابر کشور پهناور چین انرژی مصرف می‌کنیم البته یک بخش از این بد مصرف کردن به مردم مربوط است اما یک بخش مربوط به فرهنگ‌سازی و صدا و سیما است.

معاون سازمان استاندارد آذربایجان شرقی افزود: از شرکت میراب پروفیل که در جهت فرهنگ‌سازی مصرف انرژی اقدام کرده تقدیر می‌کنیم.

وی تأکید کرد:‌ وظیفه دولتمردان، قانون‌مداران و برنامه‌ریزان است که برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی برنامه‌ریزی کنند.

کاشانی‌فر گفت: محصولاتی مانند بخاری گازی و آبگرمکن باید با میزان مصرف اندک انرژی تولید شوند.

همچنین در این مراسم ایرج شهین‌باهر رئیس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی افزود:‌ در بخش صرفه‌جویی انرژی در کلان‌کشور کار زیادی انجام نشده است.

رئیس نظام مهندسی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته شهرهای بزرگ از ساعت ۲۳ تقریباً خاموش می‌شوند، گفت:‌در ایران برنامه پربیننده فوتبالی ۹۰ تا ساعت ۱:۳۰ بامداد ادامه دارد به گونه‌‌ای که حدود ۲ میلیون پیامک می‌زنند یعنی ۲ میلیون خانه در کشور انرژی مصرف می‌کنند در حالی که می‌توان این برنامه‌ها را به ساعت ۸ شب انتقال داد.

شهین‌باهر افزود: در عناصر ساختمانی و نقشه‌ها و طراحی ساختمان می‌توان فرهنگ‌سازی کرد و مبحث ۱۹ استاندار ساختمان حتماً باید رعایت شود.

همچنین برزگر رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور در این همایش که به زبان ترکی سخنرانی می‌کرد، گفت: ۷۵۰ میلیارد دلار درآمد در دولت‌های قبل به دست آمد که به خاطر عدم مدیریت معلوم نیست چه شده است.

وی تأکید کرد: غیر از تسهیلات مسکن مهر تسهیلات دیگری برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی دریافت نشده است.

برزگر افزود: تولیدکنندگان وقتی می‌گویند حمایت می‌خواهیم نه به معنای پول و یا رانت است بلکه باید تسهیلاتی داده شود که خطوط تولید اصلاح شود و به سمت هدفمندی یارانه‌ها به صورت واقعی حرکت شود.

منبع: خبرگزاری فارس
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۳۶۰

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۲
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۲
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۴
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۰۷
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۵