هافمن
یراق گستر پرشین
پروفیل دکتر وین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
Kale

چرا کالای ایرانی مصرف کنیم؟

حافظیه:خرید کالای ایرانی اصلی‌ترین‌ مشکل کشور یعنی بیکاری را حل می‌کند.
چرا کالای ایرانی مصرف کنیم؟

عضو گروه اقتصاد دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه اصلی ترین مشکل کشور که همان بیکاری است با خرید کالای ایرانی حل می‌شود گفت:افزایش امنیت اقتصادی و تحقق آسایش عمومی در اقتصاد ایران با توجه به کالای داخلی محقق می‌شود.

علی اکبر حافظیه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه چرا باید کالای ایرانی بخریم؟ گفت: یکی از زمینه های پیشرفت کشورهای توسعه یافته بهره گیری از کالاهای تولید داخل است. یکی از مهمترین مزیت ها برای استفاده از کالای داخلی کاهش نرخ بیکاری است.
وی با بیان اینکه جنبه های اقتصادی مصرف کالای ایرانی افزایش امنیت اقتصادی و تحقق آسایش عمومی است گفت: یکی از مباحثی که در بسیاری از کشورها مورد توجه است این است که کشورهای توسعه یافته در نیازهای اساسی خود نیازی به سایر کشورها ندارند.
عضو گروه اقتصاد دانشگاه امام حسین (ع) اظهار کرد:اگر سه حالت اطمینان، عدم اطمینان و تعارض را برای اقتصاد در نظر بگیریم؛ در شرایط اطمینان قواعد خاصی وجود دارد که در صورت بروز هرگونه تهدید می‌توان با آن قواعد مقابله کرد. شرایط عدم اطمینان نیز قواعد خاص خود را دارد. اما اکنون اقتصاد کشور با تعارض مواجه است. در این شرایط قواعد، قانون و دانش اقتصادی موجود کفایت نمی‌کند، بلکه نیاز به "اراده معنوی" است؛ در واقع این وجه تمایز اقتصاد مقاومتی با اقتصاد به‌معنای عام است.
وی با بیان اینکه استفاده از کالای ایرانی به معنی تقویت اراده برای پیشرفت اقتصاد است افزود:حتی در آموزه های دینی ما تأکید شده است که باید وابستگی خود را به دشمن کاهش دهیم. این مسئله محقق نمی‌شود مگر تقویت کالای داخلی در دستور کار قرار گیرد.
عضو گروه اقتصاد دانشگاه امام حسین (ع) افزود: در بحث تولیدات باید ۴ مسئله مد نظر قرار گیرد. ابتدا اینکه زیرساخت های فناوری اطلاعات را اصلاح، نوآوری و خلاقیت داشته و در کنار آموزش های مناسب و دانش افزایی یک رژیم انگیزشی را فعال کنیم. اگر هر کدام ازاین ۴مولفه کمرنگ شود به اهداف خود برای پیشرفت اقتصاد دست نمی یابیم.
وی با تأکید بر اینکه استفاده از کالای ایرانی همان تحقق اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: با این تعریف، اجرای سیاست‌ اقتصاد مقاومتی سربازهای خاص خود را طلب می‌کند. نیاز به مدیریت جهادی است. هر کسی نمی‌تواند وارد این عرصه شود. کسانی که به اقتصاد مقاومتی اعتقاد دارند برای اجرای آن تلاش می‌کنند. به همین دلیل در بخش‌هایی که اعتقاد به این سیاست‌ها کمرنگ‌تر است اقدامی هم صورت نگرفته است.
حافظیه در بیان اینکه اگر بخواهیم مردم برای خرید کالای ایرانی ترغیب شوند باید در تولیدات تحولی ایجاد شود گفت: مردم در کنار ظاهر زیبا به دنبال کیفیت مطلوب در کالاها هستند، دولت باید تمهیداتی را در نظر بگیرد تا با تقویت تولید کالای داخلی مردم به خرید ترغیب شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۱۷۱

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷