یراق گستر پرشین
هافمن
پروفیل هافمن
مجتمع صنعتی پیمان
Kale
پروفیل دکتر وین

همه بانک ها مجاز به پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی خرید خانه هستند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار تمام بانک ها می توانند با توجه به منابع مالی خود بدون پس انداز تا سقف ۶۰ میلیون تومان به متقاضیان خرید خانه تسهیلات پرداخت کنند.
همه بانک ها مجاز به پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی خرید خانه هستند


ولی االله سیف روز سه شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از حساب صندوق پس انداز خانه اولی ها در گفت و گو با خبرنگاران افزود: البته این زمانی عملی است که حساب بانک ها در نزد بانک مرکزی به حد قرمز نرسیده باشد.

وی تصریح کرد: هم اکنون برخی از بانک ها به دلیل اینکه حساب آنها نزد بانک مرکزی در پایان سال گذشته قرمز شد، نمی توانند وام پروسه پرداخت تسهیلات شوند اما به تدریج با تجهیز منابع وارد این پروسه خواهند شد، ضمن اینکه برخی از بانک ها پرداخت وام را در این بخش آغاز کرده اند.

رییس کل بانک مرکزی یادآورشد: برای خانه دار شدن مردم مدل های متنوعی به تدریج وارد نظام بانکی می شود و لیزینگ مسکن نیز که هدف جامعه خاصی را تامین می کند به تدریج وارد نظام بانکی خواهد شد.

سیف با بیان اینکه بانک مسکن به تدریج با ابتکاراتی که در بخش پرداخت تسهیلات انجام گرفته برای اقشار مختلف تامین مالی می کند، گفت: دولت با استفاده از تجربیات بین المللی بهترین شیوه ها را برای اجرا انتخاب می کند و این سیاست ها با همراهی وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی و بانک مسکن به مورد اجرا گذاشته می شود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به وضعیت بانک مسکن یادآورشد: شرایط نامناسب گذشته سبب شد از ظرفیت های بانک مسکن نا به جا استفاده شود و با اقدامات جدیدی که توسط بانک مسکن آغاز شده این بانک به وظیفه اصلی خود برگشته تا با ارایه ایده های جدید در حوزه ساخت و ساز و خرید مسکن با اخذ مجوزهای قانونی بتواند به وظایف قانونی خود عمل کند.

سیف افزود: برای استفاده از تسهیلات مسکن عوامل زیادی دخیل هستند، در دسترس بودن تسهیلات برای مردم و قشرهای هدف، نحوه بازپرداخت این تسهیلات و تامین منابع بانکی از مواردی است که برای افزایش وام مسکن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه هرگونه محصول جدید برای دریافت تسهیلات بانکی باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد، گفت: بانک مرکزی هرگونه پیشنهادی را در این بخش مورد بررسی قرار می دهد تا دستاوردهای اقتصادی دولت در زمینه کنترل تورم تحت تاثیر قرار نگیرد.

سیف در پایان خصوص لیزینگ مسکن نیزاظهارداشت: تمامی ایده ها و مدل ها بر روی میز است و به تدریج اجرایی می شود، لیزینگ مسکن را نیز به تدریج به نظام بانکی معرفی می کنیم تا تحرک بیشتری در بخش مسکن ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۳۷۶

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶