یراق گستر پرشین
Kale
هافمن
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
پروفیل دکتر وین

دولت ۱۰ درصد یارانه سود تسهیلات مسکن حمایتی را می‌پردازد

دولت تا ۱۰درصد از یارانه سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی تا مبلغ ۱۳هزار میلیارد ریال و تا ۱۲درصد یارانه سود واحدهای مسکونی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت می‌کنند، پرداخت خواهد کرد.
دولت ۱۰ درصد یارانه سود تسهیلات مسکن حمایتی را می‌پردازد


در راستای اجرای جزء (۴) بند (ب) تبصره (۲۰)، تا ده درصد از یارانه سود تسهیلات بانکی مسکن حمایتی (شامل مسکن زوج‌های جوان، اقشار آسیب‌پذیر، زنان سرپرست خانوار، ساماندهی مسکن در بافت فرسوده شهری و سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مسکن روستایی و عشایری و مسکن مهر) تا مبلغ سیزده‌هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۳) ریال از محل اعتبار موضوع تبصره (۲۰) تأمین و متناسب با برنامه‌های اجرایی وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۴ پس از تخصیص اعتبار سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت می‌شود.
برای واحدهای مسکونی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت می‌کنند، میزان یارانه سود تسهیلات بانکی تا دوازده (۱۲%) درصد است.
بر اساس مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان رعایت مواردی همچون عایق‌کاری دیوارهای خارجی ساختمان، نصب پنجره‌های دوجداره با قابهای فلزی ترمال‌بریک، چوبی و یا PVC استاندارد، عایق‌کاری کانال‌های هوا، لوله‌های تأسیسات و سیستم تولید آب‌گرم، نصب سیستم‌های کنترل کننده موضعی نظیر شیرهای ترموستاتیک روی رادیاتورها و نصب سیستم‌های کنترل مرکزی هوشمند و مجهز به سنسور اندازه‌گیری دمای هوای محیط در ساختمان الزامی است.
اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان برای تمامی ساختمان‌های دولتی اجباری است و اجرای آن برای تمامی ساختمان‌های بخش خصوصی واقع در تهران و شهرهای تابعه از سال ۱۳۸۴ اجباری شده است.
بر اساس ماده "۷" این مصوبه وزارت راه و شهرسازی هر سه ماه گزارش عملکرد آن را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارایه می‌کند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مکلف به بررسی گزارش‌های واصله، نظارت بر حسن اجرا و ارایه گزارش به هیئت وزیران می‌باشد.
معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در ۱۰ خرداد امسال برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی و دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۴۹۵

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶