پروفیل هافمن
Kale
پروفیل دکتر وین
یراق گستر پرشین
هافمن
مجتمع صنعتی پیمان

بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۴، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۷.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳.۹ درصد افزایش نشان می دهد.
بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.


برهمین اساس، در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۴۹۱۵ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل با ۳۱.۹ درصد کاهش مواجه بوده است.

در ماه مورد بررسی، از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۷۶.۶ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۲۰.۷ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشت.

در فروردین ماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۴.۹ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۳۱.۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا ۵ سال با سهم ۵۴.۶ درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند. سهم مزبور در مقایسه با فروردین ۹۳ معادل ۲ واحد درصد کاهش یافته است.

در فروردین ماه سال ۹۴، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۷.۴ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۷.۸ درصد کاهش و ۳.۹ درصد افزایش نشان می دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه دو معادل ۸.۴ درصد و بیشترین کاهش قیمت به منطقه ۲۲ معادل ۷.۶ درصد تعلق دارد.

این گزارش بانک مرکزی تحت عنوان «گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۳۹۴» توسط اداره بررسی های اقتصادی این بانک تهیه شده است.

منبع: ایران اکونومیست
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۱۹۶

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۵۷
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۸
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۶۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۳۴
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۱۵
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۵۷