پروفیل هافمن
هافمن
Kale
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل دکتر وین
یراق گستر پرشین

وام ۸۰ میلیونی به ساخت و ساز شوک می‌‌دهد/ رشد قیمت زیر ۱۵ درصد طبیعی است

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه اعطای وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن موجب افزایش قیمت مسکن نمی‌شود، گفت: طبق آمار رسمی نرخ تورم ۱۵ درصد است، پس اگر قیمت مسکن زیر این نرخ افزایش یابد، نمی‌توان گفت قیمت مسکن بالا رفته است.
وام ۸۰ میلیونی به ساخت و ساز شوک می‌‌دهد/ رشد قیمت زیر ۱۵ درصد طبیعی است


حسن محتشم در پاسخ به این سئوال که آیا تصویب وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن طبق گفته مقامات دولتی می‌تواند موجب رونق ساخت و ساز شود، گفت: اینکه دولت در این برهه از زمان پذیرفته است باید سقف وام خرید مسکن افزایش یابد، این مصوبه را باید به فال نیک گرفت و آن را روزنه امید برای رونق در ساخت و ساز دانست.

محتشم ادامه داد: این مصوبه قطعاً در رونق خرید و فروش و ساخت و ساز مسکن تاثیر به سزایی خواهد داشت، به خصوص در شهرهای کوچک و مناطق پایین شهر تهران، بنابراین تاثیر این مصوبه در سال آینده به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن گفت: اگر رکود ادامه یابد و تولید مسکن صورت نگیرد، اجاره‌نشینی افزایش می‌یابد و زمانی که متقاضیان برای خرید مسکن هجوم بیاورند، قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

*دولت پارسال با اجرای سیاست‌ پولی انقباضی موجب کاهش ساخت و ساز شد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه دولت در سال گذشته با اجرای سیاست‌های انقباضی و ضد تورمی موجب کاهش ساخت و ساز شد تأکید کرد: قطعاً این مصوبه که در حال حاضر فعلاً گفته شده مخاطبان آن خانه اولی‌ها هستند، می‌تواند یک شوک مثبت بر بازار مسکن و ساخت و ساز کشور باشد.

محتشم ادامه داد: نوسانات قیمتی در بازار مسکن همواره به شکل سینوسی بوده و همواره بعد از یک دوره رکود ،جهش داشته است و سپس با یک بازگشت اندک قیمتی، مجدداً قیمت‌ها به حالت قبل باز می‌گردد.

وی اضافه کرد: به هر حال مصوبه جدید شورای پول و اعتبار اگر هم باعث افزایش قیمت زیر ۱۵ درصد که همانا نرخ تورم است شود، نباید آن را به منزله گران شدن قیمت مسکن عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۳۰۴

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶