هافمن
Kale
پروفیل دکتر وین
پروفیل هافمن
مجتمع صنعتی پیمان
یراق گستر پرشین

طرح "مسکن اجتماعی" جامع نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از مشکلات موجود در بازار مسکن و بی برنامه گی دولت در کاهش رکود در این آشفته بازار، گفت: هدایت ۶۰۰ هزار میلیارد سرمایه رها شده به سمت ساخت و ساز شاه کلید بهبود وضعیت بازار مسکن است.
طرح

به نقل از خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با تاکید بر ضرورت پایان دادن به آشفته بازار مسکن با ورود به موقع دولت، گفت:متاسفانه بی برنامگی درحوزه مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی از عوامل اصلی نخ نماشدن مشکلات این حوزه و فشار بر مردم تلقی می شود.
نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر دولتی با ورود به عرضه سیاست برنامه هایی را برای حوزه مسکن درنظرگرفته که هیچ کدام نتوانست مشکلات این حوزه را مرتفع کند، افزود: دولت یازدهم با مطرح کردن طرح "مسکن اجتماعی" خواستار سروسامان دادن به بازار مسکن بود که با جامع نبودن طرح نتوانست به اهداف اصلی نزدیک شود.
وی با تاکید بر اینکه لازمه خروج بازار مسکن از رکود هدایت نقدینگی به ساخت و ساز است، تصریح کرد: تا زمانی که انگیزه ای برای ساخت و ساز درکشور وجود نداشته باشد؛به طورحتم نقدینگی به سمت بانک ها به علت سود بالای بهره بانکی هدایت شده و رکود در بازار مسکن به مشکلات بسیاری منجر می شود.
بائوج لاهوتی با بیان اینکه توجه به بازار مسکن و رونق ساخت و سازها می تواند به کاهش آمار بیکاری تا ۱۴ درصد کمک کند، گفت: در صورتی که عرضه مسکن به اندازه نیاز صورت بگیرد رشد قیمتی بازار را غافل گیر نخواهد کرد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت مسکن در بازار کاذب و حبابی شکل است، افزود: دولت باید با همفکری مجلس به فکر اصلاح قیمت مسکن به روشی منطقی باشد.
بائوج لاهوتی ادامه داد: هماهنگ نشدن تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن به جولان دلالان در نرخ گذاری ها و به دست گرفتن بازار منجر می شود که به طورحتم در چنین حالتی؛ بازندگان تنها مردم هستند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از نبود پویایی و قدرت جذب منابع در بازار مسکن، گفت: دولت باید با ایجاد ساختاری منسجم نسبت به جمع آوری پول های خرد جهت سرمایه گذاری در بخش مسکن اقدام کند.
بائوج لاهوتی با بیان اینکه سیاست دولت در تامین مسکن اجتماعی باید مشخص باشد، گفت: ما ۶۰۰ هزار میلیارد سرمایه و نقدینگی در جامعه داریم که به علت دور شدن دولت از برنامه ریزی کارآمد برای رفع مشکل مسکن جوانان سرگردان هستند.
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس همچنان منتظر ارایه برنامه شفافی از سوی "آخوندی" وزیر راه و شهرسازی در خصوص رفع مشکل خانه دار شدن مردم است.

منبه: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۷۵۶

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶