هافمن
یراق گستر پرشین
Kale
پروفیل هافمن
پروفیل دکتر وین
مجتمع صنعتی پیمان

چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر

وزیر راه و شهرسازی در ادامه انتقادات به طرح مسکن مهر با بیان این‌که همواره از این طرح گلایه دارم، گفت: این طرح در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر

عباس آخوندی با اشاره به پیشرفت ۹۳ درصدی پروژه‌های مسکن مهر تعداد واحدهای باقیمانده این طرح را ۳۰۰ هزار اعلام کرد و افزود: ۱۱۷ هزار مسکن مهر از مکان‌یابی مشکلات عمده‌ای دارند و در مراکزی هستند که فاقد متقاضی است.

وی با بیان این‌که ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر متقاضی دارد که تکمیل و واگذاری بخشی از آنها برای سال آینده می‌ماند، اظهار کرد: مشکل اصلی مسکن مهر عمدتا به خدمات زیربنایی و روبنایی برمی‌گردد وگرنه در ساخت و ساز واحدها مشکلی وجود ندارد و کارها بر اساس برنامه‌ریزی پیش می‌رود. تامین خدمات زیرساختی مسکن مهر مانند آب، برق، تاسیسات، فاضلاب و ... وظیفه وزارت راه و شهرسازی نیست که بخواهیم بر انجام آن متعهد شویم.

آخوندی با بیان این‌که همواره به مسکن مهر نقد دارم و از آن گله می‌کنم در بیان دلایل این رویه گفت: در انجام و اجرای چنین کارهایی که میلیونها نفر به آن وابسته‌اند، باید قبل از اجرا به فکر تامین زیرساختها و خدمات زیربنایی بود، اینجاست که جای نقد جدی دارد و در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارزیابی صورت گرفته در خصوص نیاز ۵۶۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر برای زیرساختها،‌ افزود:‌ اساسا چنین بودجه‌ای بودجه‌ای وجود ندارد و دولت توانایی پرداخت چنین مبلغی را ندارد.

آخوندی در ادامه با بیان این‌که بازپرداختهای مردم-در مسکن مهر- پول بانک است و نمی‌توان با آن زیرساختها را تامین کرد،‌ تصریح کرد:‌ تعهدات وزارت راه و شهرسازی در مسکن مهر با سرعت خوبی در حال انجام بوده و هیچ کارگاه ساختمانی نیز تعطیل نشده است. اما در مباحثی مانند زیرساختها و تامین آنها وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیمی ندارد.

وی با بیان" معتقدیم باید به فکر مردم باشیم" گفت:‌ همواره خود را به جای افرادی می‌گذارم که یک واحد مسکن مهر خریداری کرده‌اند و محل زندگی‌شان فاقد امکانات حداقلی برای زندگی است به همین دلیل نیز ساخت مدارس، کلانتری، مسجد و مراکز بهداشتی را در اولویت‌های وزارتخانه قرار داده‌ام.

وی همچنین از پرداخت مجدد متقاضیان مسکن مهری خبر داده که پروژه‌های آنها دیر شروع شده است.


منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۷۲

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۸۲
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۹۷
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۸۷
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۹
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۲۸
حداقل سرمایه راه‌اندازی لیزینگ مسکن، ۵۰۰ میلیارد تومان
تاریخ درج: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۱۴۲