مجتمع صنعتی پیمان
Kale
یراق گستر پرشین
پروفیل دکتر وین

اکثر بانک های ایرانی در آینده نزدیک به طور خودکار به سوییفت متصل می شوند

خبرگزاری رویترز دیروز (دوشنبه)به نقل از سوئیفت اعلام کرد: به محض رسیدگی به اقدامات مرتبط با برنامه هسته ای ایران، بیشتر بانک های این کشور می توانند بار دیگر به سیستم مالی معاملات سوئیفت که لازمه تجارت خارجی است، بپیوندند.
اکثر بانک های ایرانی در آینده نزدیک به طور خودکار به سوییفت متصل می شوند

به نقل از رویترز، سوئیفت (اس.دبلیو.آی.اف.تی) یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی، در زمینه انتقال نامه های اعتباری، پرداخت ها و معاملات اوراق بهادار در میان ۹ هزار و ۷۰۰ بانک در ۲۰۹ کشور جهان خدمات ارایه می دهد.
ایران و شش قدرت جهانی در تاریخ ۱۴ ژوییه ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه گذشته)در زمینه محدودسازی فعالیت های هسته ای ایران در قبال لغو تحریم ها به توافق رسیدند.
انتظار می رود، آژانس بین المللی انرژی اتمی(آی.ای.ایی.ای)در ماه های آینده نتیجه بررسی های خود در مورد اجرای اقدامات مرتبط با برنامه هسته ای ایران را اعلام کند.
اتحادیه اروپا(ایی.یو)در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) قانونی را تصویب کرد که به موجب آن لغو تحریم های این اتحادیه علیه ایران امکان پذیر می شود. این قانون مشمول محدودیت های تحمیل شده بر ایران در زمینه سیستم های مالی مانند سوئیفت نیز می شود.
سوئیففت اعلام کرد: بانک هایی که مشمول تحریم های مشخص شده در توافق هسته ای هستند، به طور خودکار می توانند پس از تکمیل فرآیند معمول اتصال سوئیفت، بار دیگر به این سیستم متصل شوند.
یک مقام ارشد ایرانی در ژوییه گذشته گفته بود، اتصال دوباره بانک های ایران به شبکه های مالی جهان، مشارکت شرکت های خارجی در خصوصی سازی اقتصاد ایران را آسانتر می کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۵ آبان ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۰۲۲

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۱,۰۳۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۱۴۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۱۱۹
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۴۲
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۴۴
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۹۷۰