یراق گستر پرشین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
پروفیل دکتر وین
هافمن
Kale

آرامش رکودی بازار مسکن

گرچه چند وقتی است دلالان و سوداگران فعالیت خود را در بازار مسکن از سر گرفته‌اند، اما این بخش بی‌توجه به تمام شایعه‌پراکنی‌ها روند آرام و به دور از جهش‌های قیمتی دو سال اخیر خود را ادامه می‌دهد.
آرامش رکودی بازار مسکن

از شهریور امسال دلالان و سوداگران بازار مسکن که از رکود و ثبات قیمت دو سال و چند ماه اخیر به ستوه آمده‌اند، دست بکار شده و اقدام به انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت مسکن طی ماه‌های پیش‌رو کرده‌اند.

البته همزمان با این شایعه‌پراکنی‌ها مسئولان و دست‌اندرکاران مسکن کشور به صراحت بر تداوم وضعیت آرام بازار مسکن تاکید کرده و به مردم اطمینان دادند قرار نیست هیچ اتفاق ناخوشایندی در این بخش روی دهد.

چه آن‌که رئیس اتحادیه مشاوران املاک چندی پیش در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود: «پیش‌بینی می‌کنم تا پایان سال شاهد افزایش حجم معاملات مسکن خواهیم بود. ظرفیت افزایش قیمت مسکن و رشد آن با توجه به نبود نقدینگی در دست مردم، نداشتن قدرت خرید و نزدیک شدن قیمت مسکن به قیمت‌های واقعی، نبود تسهیلات خاص مسکن، حجم انباشته تولیدکنندگان مسکن، انگیزه‌ای برای تولید آپارتمان کوچک برای تولیدکنندگان ایجاد شده، کاهش روند تولید ساختمان که در تهران و کشور ۴۶ و ۳۷ درصد بوده، دست به دست هم می‌دهد تا قیمت‌ها ثابت بماند. تقریبا می‌توان گفت ثبات قیمتی را تا پایان سال خواهیم داشت باید ببینیم دولت چه طرحی را در جهت تقویت مردم دارد، جهش قیمت یا سونامی قیمتی یا رشد نامتعارف و غیرمنطقی را تا پایان سال جاری پیش‌بینی نمی‌کنم و بازاری تقریبا آرام و به دور از هر گونه توفانی خواهیم داشت.»

در حالی دلالان مسکن برای بهم ریختن بازار مسکن خیز برداشته‌اند که بررسی میدانی تسنیم حکایت از آرامش بازار دارد و قیمت‌ها همچنان روند آرام نزولی را طی می‌کند. این کاهش نیز به دلیل تخفیفی است که مالکان برای فروش ملک خود در نظر می‌گیرند.

در حال حاضر یک دستگاه آپارتمان ۷۰ متر نوساز با پارکینگ و انباری واقع در وحیدیه غربی ۲۲۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و قیمت واحد مسکونی ۹۰ متری یک سال ساخت در محدوده خیابان گرگان ۳۲۰ میلیون تومان تعیین شده است.

یک واحد مسکونی ۷۰ متری واقع در یاخچی‌آباد یکساله بدون پارکینگ و انباری ۳۲۰ میلیون تعیین شده، این در حالی است که واحدی سه ساله با همین متراژ واقع در یافت‌آباد با قیمت ۱۵۴ میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است.

همچنین قیمت یک واحد آپارتمان ۹۵ متری در شهرک راه‌آهن، ۸۸ متری در ابوذر، ۷۰ متری در فردوس و ۵۶ متری در جمهوری به ترتیب ۴۸۴ میلیون تومان، ۲۸۸ میلیون، ۲۹۴ میلیون و ۲۰۷ میلیون تومان تعیین شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۸ مهر ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۲۹۸

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶