مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
هافمن
یراق گستر پرشین
Kale
پروفیل دکتر وین

شایسته‌سالاری در هیئت مدیره نظام مهندسی حاکم نیست

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان این‌که شاکله هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی بر اساس شایسته سالا‌ری نیست، گفت: ارجاع عادلانه کار حق مهندسان است و ضرورت دارد در این حوزه شاخص کیفی‌سازی مد نظر قرار گیرد.
شایسته‌سالاری در هیئت مدیره نظام مهندسی حاکم نیست

حجت‌الله عزیزی در نشستی خبری اظهار کرد: یکی از موضوعات چالشی سازمان نظام مهندسی این است که هنوز به‌صورت ۱۰۰ درصدی نتوانسته‌ایم مسائل مهندسی درون سازمانی را حل کرده و از زیر یوغ شهرداری‌ها خارج شویم، شهرداری به‌عنوان یک سازمان قدرتمند مقابل سازمان نظام مهندسی است.

وی با بیان این‌که برگزار نشدن انتخابات سازمان نظام مهندسی حامی این پیام بود که وزارت راه و شهرسازی قصد دارد خودش را یوغ شهرداری خارج کند، تصریح کرد: یکی دیگر از چالش‌های دورن‌سازمانی دوره ششم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی به نحوه مدیریت برمی‌گردد. ترتیب شاکله مدیران سازمان به نحوی نیست که شاهد شایسته سالاری باشیم.

وی با بیان این‌که ارجاع کار یکی دیگر از چالش‌های اصلی سازمان نظام مهندسی است، یادآور شد:‌در جهت بحث کیفی سازی ارجاع کار نتوانسته‌ایم اقدامات لازم را انجام دهیم. ارجاع عادلانه کار حق مهندسان است و ضرورت دارد در این حوزه شاخص کیفی‌سازی مد نظر قرار گیرد.

عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران در ادمه با بیان این‌که ۸۰ درصد ساخت و ساز ساختمان‌های زیر ۸۰۰ مترمربع نقشه کیفی ندارد، گفت:‌یکی دیگر از مشکلات بخش ساخت و ساز این است که ساختمان‌ها توسط افزاد غیرمتخصص ساخته می‌شود.

عزیزی با بیان این‌که یکی از اهداف گروه پردیس مهندس رفع چالش‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان است، افزود: ما برای رفع این چالش‌ها اهداف و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدتی را تعریف کرده‌ایم و می‌توانیم با تعامل با سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها به این اهداف برسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۰۹ مهر ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۲۰۳

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶