یراق گستر پرشین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل هافمن
Kale
پروفیل دکتر وین
هافمن

ابلاغیه آخوندی به لحاظ قانونی، شکلی و محتوایی اشکال دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دیوان عدالت اداری به ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص منع کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور در انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ایراد گرفته است.
ابلاغیه آخوندی به لحاظ قانونی، شکلی و محتوایی اشکال دارد

سیدمهدی هاشمیبا اشاره به نظریه وزیر راه و شهرسازی در خصوص منع کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور در انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی اظهار کرد: به نظریه وزیر راه و شهرسازی به لحاظ شکلی، محتوایی و قانونی اشکالات جدی وارد است.
وی با بیان این‌که ترکان رئیس شواری مرکزی سازمان نظام مهندسی نیز با این نظریه مخالف است، تصریح کرد: از سوی دیگر این نظریه با رویه و عرفی که تا الان بوده در تضاد است، اسم این کار وزیر راه و شهرسازی نظریه است اما عملا آمده‌اند و حکم صادر کرده‌اند.
وی با تاکید بر این‌که از منظر زمانی هم اشکالات جدی به این نظریه وزیر راه و شهرسازی وارد است، ادامه داد: واقعیت آن است که نظریه آخوندی شائبه ایجاد کرده و استنادی که برای ابلاغ این نظریه به آن شده است، استناد صحیحی نیست.
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این‌که وزیر بیاید درست بعد از ثبت‌نام انتخابات هیئت مدیره‌های سازمان‌های نظام مهندسی نظریه صادر کند جای تامی بسیاری دارد.
هاشمی با یادآوری این‌که ثبت‌نام از کاندیداها در بازه زمانی اول مرداد تا اول شهریور ۹۴ انجام شد، بیان کرد: شرایط کاندیداها از قبل اعلام شده بود و این‌که چند روز پس از اتمام ثبت‌نام با ضابطه خاصی تعدای از کاندیداها و نامزدها حذف شوند تعرض به حقوق کارمندان وزارت کشور و اعضای شورای عالی استان‌ها است.
وی با تاکید بر این‌که کارمندان وزارت کشور، اعضای شواری عالی استان‌ها، کارکنان شهرداری به این موضوع معترض هستند، گفت: اعضای نظام مهندسی ساختمان، وزیر کشور و تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس نیز به این نظریه آخوندی معترض هستند، از این رو انتظار می‌رفت با توجه به عکس‌العمل‌ها این ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی لغو می‌شد.
وی با بیان این‌که با این وجود این ابلاغیه هنوز لغو نشده است این موضوع را شبهه‌ناک دانست و افزود: تعدادی از دوستان به دیوان عدالت اداری شکایت برده‌اند و این دیوان شکایت را وارد دانسته است. حالا باید دید برخورد دیوان عدالت اداری به این ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی چگونه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۱,۳۶۴

مطالب مرتبط

افتتاح واحدهای باقی‌ مانده مسکن مهر در دولت دوازدهم
تاریخ درج: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۹۵
قلب فرسوده تهران دوباره می‌تپد
تاریخ درج: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۱۰
بازگشت جذابیت به بازار پلیمرها
تاریخ درج: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۱,۰۰۰
احتمال اصلاح قانون پیش‌فروش وجود دارد
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۶۱
درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر به دولت رفت
تاریخ درج: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۴۱
چراغ سبز وزیر راه و شهرسازی به افزایش قیمت مسکن مهر
تاریخ درج: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ تعداد بازدید: ۸۸۶