Kale
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل دکتر وین
هافمن
یراق گستر پرشین

مراسم تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی شرکت ویستابست (۱۷ مرداد ۱۳۹۴)

متن سخنرانی رئیس هیئت مدیره ویستابست، مراسم "تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه" ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
مراسم تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی شرکت ویستابست (۱۷ مرداد ۱۳۹۴)

من به عنوان یک از اعضای انجمن صنایع پروفیل UPVC در و پنجره ایران، خوشحالم از این فرصتی که امشب پیش اومده تا در سایه همدلی و همزبانی میزبان شما سروران، شما خبرنگاران، شما نیک اندیشان، شما راویان خبر باشم.
خدمت شما اصحاب رسانه سلام عرض می کنم و به شما قلم به دستان، خوش آمد می گویم .از اینکه دعوت ما را برای حضور در این محفل صمیمی و گرم، پذیرا بودید بسیار سپاسگزار و خرسندم. ادای احترام می کنم به بزرگان و طلایه داران عرصه رسانه ی ایران عزیز و پر افتخارمان.
هفدهم مرداد ماه ، "روز خبرنگار" را به شما پیام آوران و پیام رسانان تبریک و تهنیت می گویم.
خبرنگاران یعنی مجموعه کسانی که دست اندرکار پیام رسانی اند از تنظیم خبر و تصویر در یک رویداد گرفته تا انتشار آن در یک رسانه، چه مکتوب و چه غیر مکتوب.
بار دیگر ارادت خود را به شما دلسوزان ملت اظهار می نمایم.
جا دارد من هم به عنوان عضوی کوچک از ملت بزرگ ایران و کشور پهناورم، کسب و پیروزی غرور ملی و عزت ملی توسط تیم مذاکره کننده هسته ای را به تمامی صنتعگران و زحمتکشان این مرز و بوم تبریک گویم و از تک تک این بزرگمردان که با اراده و توان خستگی ناپذیرشان، توانستند افتخاری دیگر و البته ماندگار را در تاریخ این کشور رقم بزنند، تشکر و قدردانی نمایم.
امکان پذیر نیست این ملت در صحنه ای شکست بخورد یا تسلیم شود. این پیروزی در مذاکرات در سایه ی رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم و دولت امکان پذیر شد.
توفیق مسئولان کشورمان در پیشبرد اهداف و مصالح میهن اسلامی در مذاکرات هسته ای، فرصتی گرانقدر و مغتنم برای صنعتگران و تولید کنندگان کشورمان به همراه داشت.
ما به عنوان یکی از هزاران تولید کننده ایرانی، در سالهایی که تحریم های سخت بر کشورمان تحمیل شد، تلاش کردیم تا سرحد امکان با استفاده از ظرفیت های بومی و شناسایی استعدادهای تاثیرگذار، بر افزایش روند تولید ملی و رسیدن به خودکفایی بپردازیم و محصولاتی در حد استانداردهای جهانی در سال های سخت تولید کنیم.
خوشبختانه، تجربه های سخت دوران تحریم، تولید کننده ایرانی را آبدیده کرده و همین شرایط،احترام خارجی ها را در پی داشته است.
حال، در شرایط و دوران پس از تحریم از دولتمردان عزیزمان خواستاریم تا حد امکان از واردات کالاهایی که در تولید آن به خودکفایی و مازاد ظرفیت رسیده ایم جلوگیری بعمل آورده و با تدبیر و کفایت، مانند قبل تولیدکنندگان داخلی را مورد حمایت خود قرار دهند.
ما امیدواریم درهای مملکت خیلی سریع باز و ارتباط موثری برقرار شود و صادرات کالاهای غیر نفتی رونق گیرد؛ ولی از آن طرف نگرانی هایی برای صنعت بوجود می‌آید که مبادا این شرایط منجر به واردات بی‌رویه کالای ساخته شده، خصوصاً بی کیفیت به داخل کشور شود؛ به عبارت دیگر در شرایط کنونی، نگذاریم فضای ارزشمند بازار داخلی جدید، دو دستی و بدون برنامه تقدیم شرکت های خارجی گردد و برای واگذاری ها، سنجیده و با تدبیر تصمیم گیری شود.
این نگرانی کاملا برای ما تولیدکنندگان فکر میکنم به جا باشد. تجربه نشان داده است، سابقه ی خوبی در گذشته در این زمینه نداشته ایم؛ درآمد ارزی ما در سال‌های طلایی نفتی به گونه ای بود که حدود ۷۰۰ میلیارد دلار پول نفت را خرج کردیم و پیامد آن تعطیلی دو هزار بنگاه اقتصادی، بیکاری نیم میلیون نفر از جوانان این مرز و بوم، واردات بی رویه کالای بی کیفیت و اشتغال زایی نه برای جوانان ما، بلکه برای چشم بادامی ها بود.
باید بدانیم ۳۲ میلیون جوان بیست تا چهل ساله در این کشور چشم امید به تدبیر درست دولتمردانمان دوخته اند. همانطوری که دنیا هم متوجه شده است، در دوره جدید دیگر پذیرش ورود محصول ساخته شده به اتمام رسیده و فقط مجال ورود تکنولوژی، سرمایه و تجهیزات به کشورمان وجود دارد. بر همگان عیان است که نتیجه رونق دوباره اقتصادی، افزایش درآمد و اشتغال زایی در این شرایط خواهد بود.
ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی برای بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی داخلی و کشورهای توسعه یافته، بخشی از اقداماتی بوده که در اغلب عرصه های صنعتی و تولیدی کشورمان در این دوران به خوبی شکل گرفت.
فرصت رفع تحریم ها از نظر ما تولیدکنندگان، کشورمان را به عرصه‌های رقابتی جدیدی وارد خواهد ساخت.
بخش دوم عرایض بنده موضوع ارتباط نتایج مذاکرات هسته ای و اثرات آن برکیفیت و استاندارد سازی می باشد.
تعبیر اینجانب به عنوان یک صنعتگر از افق مطرح شده، این است که تولید و صنعت ،پس از لغو تحریم ها با دوره ای مواجه خواهد شد که می توان از آن به عنوان دوره رنسانس اقتصادی یاد کرد. ما تولیدکنندگان ، اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک تکلیف، تلقی می کنیم. اهمیت جایگاه اقتصاد مقاومتی، راه تولید کننده های ایرانی را به خوبی روشن کرده است.
ما معتقدیم، دولتمردان ایرانی در اقتصاد مقاومتی، در کنار تولید‌کنندگان ملی قرار خواهند گرفت و در عین حال به دست اندرکاران دولت تدبیر و امید اطمینان می‌دهیم سهم و نقش شایسته خود را در تحقّق اهداف سند چشم انداز ایران۱۴۰۴ به نحو افتخار‌آمیزی ایفا خواهیم کرد و در راستای توسعه ملی با تمام توان حرکت می‌نماییم.

امشب، فرصتِ پیش آمده را مغتنم می شمارم و اظهار می دارم:
به حول و قوه الهی و با تکیه بر همت و بلند نظری تیم همیشه همراهم توانسته ایم، بعد از گذشت ۲۸۷۵ روز از بهره برداری کارخانه، بیش از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی و یا به عبارت دیگر ۳ میلیون، پنجره را در کل کشور تامین نماییم و این مهم که، حتی در دوران تحریم و رکود اقتصادی توانستیم با ظرفیت تولیدِ حداکثری و رعایت بالاترین کیفیت، سهم کوچکی در شکوفایی صنعت کشورمان ایفا نمائیم.

اجازه میخواهم در آخرین بخش از عرایضم نگاهی داشته باشم به موضوع کیفیت و بحث استانداردسازی.
بر اساس ۳ اصل استاندارد سازی:
کیفیت ، رضایت مشتری و همچنین رعایت اصول اخلاق حرفه ای، شرکت ویستابست، طرح تعدیل نمایندگان را ، در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان از اوائل سال جاری در دستور کار قرار داده ، و تعداد پنجره سازان طرف قرارداد را از ۳۴۱ شرکت به ۲۲۲ شرکت تقلیل داده است. ما نخواهیم گذاشت کوچکترین ، شک و شبهه ای در اصول ذکر شده و خط مشی ما وجود داشته باشد و اجرای این طرح نیز در همین راستا بوده و به همین منوال پا برجا خواهد ماند،
جای تاسف است که با توجه به سپری شدن دوران تحریم و پیروزی تیم مذاکره کننده باز هم برخی از این تعدیل شدگان، در دوران تحریم به سر می‌برند و تلاش در تخریب تولید ملی، خصوصا برند ویستابست و حمایت از واردات را به هر نحوی داشته و دارند.
بدانیم تخریب تولید ملی، حمایت از دشمنان این مرز و بوم و آب در آسیاب دشمن ریختن است.
در همین جا، با صراحت اعلام مینمایم: ویستابست با انگیزه و توان بیشتر و با استفاده از فناوری های جدید، بیش از پیش برای رسیدن به اهداف خود تلاش خواهد کرد.
حال، سوال این است: آیا همه تکالیف مرتبط با کیفیت بر عهده تولید کننده است؟ پاسخ روشن است؛ کیفیت امری چند بعدی است که با مشارکت قابل ارتقا است. جامعه ما متشکل از تولیدکننده پروفیل یو پی وی سی، تولیدکننده پنجره و مشتری نهایی است.
در راستای ایجاد ارتباطی نزدیک و هماهنگ بین این سه عضو ، ویستا بست راهکاری نو به نام"الو پنجره" ، سامانه ارتباطی ویستابست را راه اندازی نموده است. سامانه ای که با حجم بزرگی از تبلیغات، در رکود اقتصادی کنونی جامعه، نه با هدف فروش، بلکه در راستای افزایش آگاهی و دانش ایرانیان و با در نظر گرفتن نقش و مسئولیت فرد فرد جامعه نسبت به صرفه جویی اقتصادی، انرژی و بهینه سازی مصرف، به عنوان یک مرکز اطلاع رسانی از چگونگی ساخت، کیفیت، نصب، مزایا و تفاوت پنجره های یو پی وی سی شروع به کار کرد.
این سامانه، تلاش در افزایش آگاهی و دانش عمومی را دارد. نقش رسانه نیز در این اطلاع رسانی و شفاف سازی، بسیار پر رنگ و حائز اهمیت است. چرا که، رسانه میتواند با اعتماد سازی ، اطلاع یابی و اطلاع رسانی ، دیدگاه سیاستگذاران و دست اندرکاران را از طریق اعلام فرصت ها و تهدید ها به سمت واقع بینی و نکته سنجی، عالمانه هدایت کند.
در خاتمه ضمن یادآوری پیام رهبر فرزانه انقلاب در سال ۱۳۹۴، سال"دولت و ملت ، همدلی و همزبانی" خاطرنشان می سازم به یقین پشتوانه اقتصادی هر کشوری بهره گیری تمام عیار از خلاقیت ها، کار و تلاش سخت و بی وقفه ، تکریم مشتری یا به تعبیری مشتری مداری است.
من امیدوارم شما عزیزان که به مناسبت "روز خبرنگار"، افتخار داریم در خدمتتان باشیم، بتوانید شوق و انگیزة مضاعفی را در فضای رسانه فراهم آورید و یقین داشته باشید ارمغان رونق تولید ، کاهش بیکاری، ایجاد اشتغال، افزایش ازدواج جوانان و در نهایت افزایش امید در کشورمان خواهد بود.
امیدوارم این نشست، خاطره ای خوب و ارزشمند را برای شما رقم زده باشد. از درگاه ایزد منان، برایتان آرزوی سربلندی، عزت و موفقیت روزافزون و برای رهبر معظم انقلاب نیز، آرزوی سلامت و طول عمر دارم. شما را به خدای بزرگ می سپارم.
یادمان باشد که روز و روزگار خوش است و تنها دل ما دل نیست.
یادمان باشد از چشمه، درس خروش بگیریم و از آسمان درس پاک زیستن.
یادمان باشد برای درس گرفتن و درس دادن به دنیا آمده‌ایم، نه برای تکرار اشتباهات گذشتگان.
یادمان باشد زندگی را دوست بداریم.
یادمان باشد امید کسی را از او نگیریم شاید این تنها چیزی است که او دارد.
Image Slider
به اشتراک گذاری در:
تاریخ درج: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید: ۳,۵۰۳

مطالب مرتبط

ارسال دو محموله کمک توسط هافمن به زلزله زدگان غرب کشور
تاریخ درج: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۸۱۴
افتتاح انبار مرکزی غرب کشور هافمن
تاریخ درج: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۶۳۹
تقدیر از هافمن در اجلاس سراسری مدیریت مشتری مداری
تاریخ درج: ۰۴ آبان ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۷۱۰
برگزاری جشن خانواده هافمن
تاریخ درج: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۶۶۷
آغاز جانمایی غرفه های نهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره
تاریخ درج: ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۶۳۴
نهمین نمایشگاه در و پنجره و صنایع وابسته تهران
تاریخ درج: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۷۰۹
هافمن میزبان شورای روابط عمومی ادارات کل استان
تاریخ درج: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۷۰۲
گرد همایی هافمن در مازندران
تاریخ درج: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ تعداد بازدید: ۶۶۹