مجتمع صنعتی پیمان
Kale
یراق گستر پرشین
پروفیل دکتر وین

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک
پنجره آلومینیومی ترمال بریک
 

اصولا پنجره ها نقش مهمی در یک ساختمان ایفا می کنند، پنجره ها رابط درون و بیرون ساختمان می باشند و وظیفه تهویه و فراهم کردن نور طبیعی به عهده دارند. پنجره همچنین به پالایش و تصفیه نور خورشید و هوا نیز کمک می کند. علاوه بر این، پنجره در زیبایی و نمای ساختمان نیز تاثیر فراوانی دارد؛ به همین خاطر پنجره نقطه کانونی طراحی معماری ساختمان محسوب می شود.

بنا به آمار ارایه شده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، حدود 10% از سطح خارجی یک ساختمان را پنجره و 70% از سطح هر پنجره را شیشه، و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد. 

قاب یا فریم پنجره روی میزان بهره وری انرژی هر در و پنجره ای تاثیر بسزایی دارد. قاب پنجره های دوجداره، با کاهش اتلاف انرژی باعث کاهش هزینه های انرژی در ساختمان می شوند. قاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک هم یکی از انواع قاب پنجره دو جداره می باشد. سایت بازار در و پنجره جهت آشنایی بیشتر با پنجره آلومینیومی ترمال بریک کمی دقیق تر به این پنجره نگاه میکند:

پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟
در پنجره‌ ترمال بریک وجود یک لایه پلاستیکی بنام EPDM  بین دو فریم داخلی و خارجی پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک به عنوان عایق بین قسمت بیرونی و قسمت داخلی پروفیل آلومینیوم، سبب می شود تا ارتباط بین پروفیل آلومینیومی از سطح بیرونی با سطح درونی قطع گردد و در برابر انتقال دما، شکست به وجود آمده (شکست حرارتی=Thermal Break) تا از اتلاف انرژی جلوگیری کند. در واقع فرآیند پنجره ترمال بریک، جلوگیری از انتقال دما از جدار خارجی به جدار داخلی و بلعکس می باشد و این امر تاثیر بسزایی در تبادل دما از بیرون خانه به درون خانه دارد.

پنجره ترمال بریک


آمار کاهش اتلاف انرژی در سیستم ترمال بریک:
• در فصل سرما حدود 38% انرژی حرارتی
• در فصل گرما حدود 32% انرژی برودتی
• مصرف سوخت حدود 28%
• کاهش هزینه در تامین تاسیسات حدود 20%
• همچنین پنجره ترمال بریک به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی، غبار و دود جلوگیری می شود.

 

رنگهای پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق‌العاده بیش از 200 رنگ متنوع را در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است. علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ‌ آمیزی دیگر یعنی آنادایز تنها برای پروفیل آلومینیوم قابل انجام است. پروفیل‌های آلومینیوم با رنگ‌های چاپی و سخت‌شدن در کوره دوام و زیبایی دو چندانی دارند.

علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ آمیزی یعنی آنادایز تنها در آلومینیوم قابل استحصال است.

سیستم پنجره های آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

به اشتراک گذاری در: