Kale
یراق گستر پرشین
مجتمع صنعتی پیمان
پروفیل دکتر وین

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره چیست؟
پنجره دوجداره چیست؟

تعریف درست پنجره دو جداره را بهتر است به این صورت بیان کنیم:
 در هر پنجره ای، اعم از پنجره آهنی ، پنجره چوبی ، پنجره آلومینیومی و پنجره یو پی وی سی که در ساخت آن از شیشه دو جداره و یا حتی سه جداره استفاده گردد در اصطلاح عامیانه، پنجره دوجداره اطلاق می گردد.

در ساخت پنجره های نوین، برای چهارچوب پنجره از متریال های مختلف مانند چوب، آلومینیوم و یو پی وی سی، با قالب های علمی و مهندسی شده (به لحاظ عایق بودن و میزان تبادل دما، رطوبت و گرد و غبار) و شیشه های چند جداره استفاده می گردد که ما اینوع پنجره ها را به نام پنجره دو جداره می شناسیم.

انواع پنجره دو جداره:
1. پنجره دوجداره یو پی وی سی / 
پنجره دوجداره UPVC
2. پنجره دوجداره آلومینیومی
3. پنجره دوجداره چوبی

توضیح:
1. پنجره دوجداره یو پی وی سی
به پنجره هایی گفته میشود که در ساخت چهارچوب آن از پروفیل Upvc استفاده شده باشد. پروفیل یو پی وی سیش^&غ از ماده سخت و محکم Upvc ساخته شده است. جنس پروفیل یو پی وی سی و حالت چند محفظه ای آن، مانع هدر رفتن گرما و سرما، عبور رطوبت و گرد و غبار و حتی صدا می گردد.

در ساخت پنجره های دوجداره با پروفیل UPVC، برای جلوگیری از تغیر شکل یا افتادگی پنجره در برابر عواملی چون دما، فشار، سنگینی پنجره و ... برای اینکه پروفیل Upvc فرم و پایداری خود را حفظ نماید، هسته ای فلزی بنام پروفیل گالوانیزه درون پروفیل Upvc قرار می گیرد که استفاده از آن در تمامی پنجره الزامی است. گوشه های درب ها و پنجره های Upvc به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل نمی گردند، بلکه توسط دستگاه های ساخت پنجره به یکدیگر جوش داده شده و باعث می شود در یا پنجره Upvc به صورت یک قالب بهم پیوسته و یک تکه بوده تا عایق بندی آن حفظ گردد.

 نکته: متاسفانه برخی از افراد سودجو در ساخت در و پنجره دوجداره یو پی وی سی، بدلیل عدم اطلاع مشتری یا غیر قابل مشاهده بودن درون پنجره از استفاده پروفیل گالوانیزه خوداری نموده یا فقط در برخی از نقاط پنجره دو جداره از پروفیل گالوانیزه استفاده می نمایند. 

مهم: در صورتی که این نوع در و پنجره دو جداره ها توسط سازندگان ماهر ساخته و نصب نگردد، با گذشت زمان کمی از نصب، دچار تغییر حالت شده و فرم عایق بندی آن از بین می رود. به علاوه آنکه از نظر ظاهری نیز شکل و فرم خود را از دست می دهد.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره با سیستم یو پی وی سی
پروفیل یو پی وی سی Upvc

پروفیل گالوانیزه
یراق آلات
لولا
شیشه
اسپیسر شیشه
توری
لاستیک
کانکتور

منبع: سایت بازار در و پنجره

به اشتراک گذاری در: